DALŠÍ SKVĚLÝ ÚSPĚCH NAŠICH MLÁDEŽNICKÝCH TÝMŮ

Petra Vavříková/ 21 července, 2022/ Aktuality/ 0 comments

Zanedlouho opět začne další házenkářská sezóna. My ale nesmíme zapomenout na další úspěch našich týmů. Tři družstva na začátku července odjela na turnaj do slovinského Koperu, kde se po dvouleté pauze opět konal známý a velmi oblíbený turnaj Eurofest.

Na turnaj u moře odjelo družstvo mladších dorostenek, starší žačky r.2007 a družstvo složeno z hráček r.2008 a 2009. Všechna tři družstva náš oddíl reprezentovala skvěle, dorostenky završily skvělou sezónu dalším zlatým triumfem a obě žákovská družstva brala bronzové medaile. Trenérů Aleny Humlové a Radana Ustrnula jsme se zeptali na dojmy a zážitky.

Alenko, dorostenky opět s medailemi, jeli jste do Koperu s ambicí na další triumf?

„Turnaj takovýchto rozměrů s celosvětovou mezinárodní účastí je těžké odhadnout, ve skupině jsme narazily například na Dánky, Francouzsky, dokonce i  Mexiko, takže bylo předem těžké predikovat, v jaké síle  nás tam týmy čekají.  Ale holky jsou šikovné a já jim věřila.“

Které utkání bylo nejtěžší?

„Paradoxně nejtěžší byl zápas ve skupině se slovenským týmem Strojár Malacky. Na PHC jsme je vyřadili ve čtvrtfinále, takže byly velmi motivované nám to vrátit a to se také stalo. Prohráli jsme 8:12. A když jsme v semifinále porazili Francouzsky a dozvěděli jsme se, že finále bude opět s Malackama, věděla jsem, že musíme udělat něco jinak, abychom jim porážku vrátili. Malinko jsem vyhodila děvčata z komfortní zóny a zatlačila na ně po psychické stránce tak, aby se na finále naprosto koncentrovaly a semkly, protože jenom  kolektivní výkon na hranici našich možností mohl vést k úspěchu. A holky to zvládly a hrály famózně. Jsou prostě výborné a mou povinností je jim k úspěchům dopomoct.“

Kdy a jak začínají dorostenky přípravu na nový ročník?

„Mladší dorostenky mají volno od 11.-25.7., následuje individuální kondiční  příprava pod vedení Marušky Šmidákové. Naostro začínáme 8.8. Starší dorostenky už některé začaly trénovat s interligovým týmem, navíc tři z nich jsou s dorosteneckou reprezentací v přípravě na srpnové mistrovství světa, ostatní budou mít režim s mladšími dorostenkami.“

Radane, žačky měly na konci sezóny vcelku náročný program, jak jste si užili turnaj u moře?

„Starší žačky měly po ukončení soutěžního ročníku ještě pestrý program. Nejprve si zahrály posezónní venkovní turnaj Polanka Cup a pak se hned deset hráček Poruby začalo připravovat s výběrem MS kraje na Letní olympiádu dětí a mládeže v Olomouci. Na této akci bohužel spolu s ostatními děvčaty výběru zahrály hluboko pod své možnosti a obsadily konečné 9.místo. Do Koperu jsme odjeli téměř 24 hodin po skončení olympiády. Během turnaje děvčata získávala opět herní jistotu a sebevědomí a bronz byl po blamáži na LODM důležitý nejen pro sebevědomí děvčat, ale i pro pochopení toho, že „samo“ se nic nevyhraje a jen dřina, maximální nasazení a bojovnost vede k úspěchu.

Jaká je úroveň zahraničních družstev v žákovské kategorii?

„Pro holky bylo zajímavé srovnání se srbskou a slovinskou házenou, založenou na kombinacích ve velké rychlosti a velmi dobré míčové technice. Naopak Francouzsky sázely na individuality v soubojích 1:1. Dánky, Rakušanky a Belgičanky měly vysoké spojky, které ve velké míře využívaly střelbu z dálky (v této kategorii takto nehraje v ČR žádný tým).“

Jak jste si turnaj užili? Byl čas na koupání v moři?

„Utkání na venkovním hřišti u moře po setmění za umělého osvětlení bylo pro všechny velkým zážitkem. Ve volném čase si děvčata užila koupání v moři včetně kaskadérských výkonů na nafukovacích hradech a skocích z mola. A každovečerní programy – Volba miss a mister Eurofest, Karaoke, Welcome party – spojené s diskotékou byly skvělým zpestřením turnaje.“

Děkujeme všem třem týmům za skvělou reprezentaci našeho klubu a přejeme do dalších sezón mnoho podobných úspěchů.

Share this Post

Leave a Comment