MLADŠÍ ŽAČKY VE FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE TĚSNĚ POD STUPNI VÍTĚZŮ

Petra Vavříková/ 15 června, 2022/ Aktuality/ 0 comments

Mladší žačky Poruby prožily povedený závěr sezony. Nejprve vybojovaly zlato ve své soutěži – MS lize a pak sahaly po medaili ve finálovém klání desetiboje. O tom jsme si popovídali s trenérkou Petrou Vavříkovou. 

Je čtvrté místo úspěch, nebo tě mrzí, že jste se nedostali na stupně vítězů?

Kdyby nám někdo před akcí řekl, že budeme čtvrtí, tak bych to brala jako velký úspěch. Po sečtení všech výsledků a rozdílu tří bodů na třetí místo to ale malinko mrzí. Každopádně vzhledem ke všem okolnostem čtvrté místo bereme určitě jako velmi dobré umístění. Také jsme rádi za individuální úspěchy. Natálie Kapcová se dostala do All-Star týmu jako pravá spojka a Karolína Kašparová vyhrála disciplínu Hod na přesnost.

Co vám nakonec chybělo na třetí místo?

Na třetí příčku nám chyběly lepší výsledky v herních disciplínách. Některá utkání nám utekla o gól, dva. Chyběla nám lepší úspěšnost střelby, což se odrazilo nejen v bodování, ale také v další disciplíně Aktivita. V desetiboji se zkrátka počítá každý gól, každá vteřina a metr. Holky poznaly, že i malá chyba a chvilková nekoncentrace v utkání se tvrdě trestala.

Vyšly nám technické disciplíny, zato herní se vám nepovedly….

Povedly se nám technické disciplíny (běh, hod na přesnost, skok) a vsadili jsme dobře Jokera. Herně nám turnaj moc nevyšel. Týmy jako Plzeň a Ivančice byly oproti nám výškově jinde. Týmy Slavie a Milevska nás zase přehrály rychlostí a lepším pohybem. Ale nejvíce nás srážela neúspěšnost střelby, dávali jsme málo branek.

Jak jste si celou akci užili? Byl to velký zážitek?

Určitě jsme si akci velmi užili a pro holky i mladé trenérky to byl velký zážitek. Organizace v Plzni byla na skvělé úrovni, s kolegy trenéry se většinou známe a atmosféra na hřišti i mimo něj byla velmi přátelská. Každopádně program byl náročný a uspěl jen ten nejlépe připravený.

Získali jste zlato ve své soutěži, teď jste byli čtvrtí na desetiboji. Čeho si vážíte víc?

Zlato v soutěži – MS lize je sice zlato a určitě jsme za něj velmi rádi, ale zkušenosti z finále desetiboje, konfrontace s těmi nejlepšími, i přes konečné čtvrté místo, dá holkám daleko více do jejich sportovní kariéry. Nehledě na zážitky a nová přátelství.

Máte už po sezoně, nebo vás ještě něco čeká?

Po soutěžní sezoně už máme, ale ještě holky mají v plánu dvě větší akce. První byla hned teď o víkendu účast na turnaji Polanka Cup, který je převážně chlapecký, takže zase trochu jiná házená a navíc venku. A hned další týden nás čeká turnaj v plážové házené v Praze. Tu okusilo několik holek poprvé už v zimě, ale kvůli covidu a karanténám jich moc jet nemohlo. Teď nás jede více a moc se na písek těšíme.

Share this Post

Leave a Comment