STARŠÍ ŽAČKY MAJÍ ZA SEBOU DRUHÉ KOLO ŽÁKOVSKÉ LIGY

Petra Vavříková/ 18 ledna, 2022/ Aktuality, Aktuality, Starší žačky/ 0 comments

V sobotu 15.1.2022 naše mladé házenkářky odehrály druhé kolo nejvyšší celostátní soutěže starších žaček – Žákovskou ligu. Soutěž se hraje turnajovým systémem od prosince do května a každý tým se utká jednou za měsíc postupně se všemi ostatními týmu z celé ČR.

Toto kolo Poruba turnaj pořádala v hale na Moravské ulici a hostila týmy z Bohumína, Ivančic, Ústí nad Labem a Velké nad Veličkou. Naše děvčata se chtěla před domácím publikem pořádně vytáhnout a využít domácího prostředí k zisku co nejvíce bodů do průběžné tabulky, což se jim povedlo.

Trenéra Radana Ustrnula jsme se zeptali na průběh turnaje a hodnocení výkonu:

„Toto kolo pro nás bylo mimořádně úspěšné. V prvním utkání, v derby s Bohumínem byla děvčata obou týmů ještě plná sil a hrála se rychlá a bojovná házená. Do utkání jsme sice „vletěli“ a vedli 3:0 a tento brankový rozdíl vydržel až do poloviny druhého poločasu, kdy nejlepší hráčce soupeře docházely síly. My jsme kolektivním výkonem nakonec zvítězili 17:9. Do druhého utkání družstvo Ivančic vstoupilo nabuzené vysokým vítězstvím nad Ústím nad Labem. Naše děvčata ale důslednou obranou, rychlým přechodem do útoku a pestrou útočnou hrou soupeři sebrala vítr z plachet a v utkání zvítězila 25:9. V dalším utkání nás Ústí nad Labem zaskočilo vysunutou pohyblivou obranou, nadšením a obětavostí v útoku tak, že v poločase jsme vedli jen o 3 branky. Ve druhém poločase naše děvčata zvýšila tlak v útočné fázi, začala navyšovat vedení až na konečný stav 28:10. Poslední utkání s Velkou nad Veličkou, která stejně jako my byla v turnaji bez ztráty bodu bylo velkou házenkářskou bitvou. Mimo pětiminutového úseku v prvním poločase byla naše děvčata stále ve vedení. Bohužel do většího náskoku, než dvou branek, nás nepustilo neproměňování 7-metrových hodů. V posledních minutách jsme sice nedokázali zastavit nejlepší hráčku Velké nad Veličkou, Denisu Melichárkovou, ale na naší straně prokázala „železné nervy“ Denisa Vaňová, která proměnila dva 7-metrové hody a děvčata vytoužené vítězství nakonec vydřela. VŠECHNA děvčata si zaslouží pochvalu za bojovnost, nasazení a kolektivní výkon, přestože mnohá byla zdravotně indisponována.“

Tým je zatím na 8. místě v tabulce a do dalších těžkých utkání budeme držet palce.

Třetí kolo zajíždí tým starších žaček do Olomouce, čtvrté pak do Prahy. Výsledky a průběžné umístění týmu můžete sledovat ZDE