Kemp házenkářských nadějí je minulostí

Hana Kaczkowská/ 21 ledna, 2019/ Aktuality, RHC Sokol Poruba/ 0 comments

Od 16. do 19. ledna 2019 se v Nymburce konal již tradiční Kemp házenkářských nadějí dívek, kemp byl tentokrát určen hráčkám ročníku 2004.

Nymburk jako obvykle přivítal 60 talentovaných mladých házenkářek z celého Česka, pro které byl připraven již tradiční program. Ve středu odpoledne byla v plánu průpravná tréninková jednotka. Čtvrteční dopoledne bylo věnováno turnaji, kdy byly hráčky rozděleny do pěti družstev (bez ohledu na klubovou nebo krajovou příslušnost). Odpoledne pak následovalo nepopulární testování jednotlivých děvčat.  V něm k tradičním disciplínám, jako jsou běh 2×15 m, driblink a hod, letos přibyl skok z místa. Testování bylo zakončeno vytrvalostním Beep testem. Páteční dopoledne bylo věnováno specializovanému tréninku a odpoledne pak pokračoval turnaj. Celý kemp vyvrcholil v sobotu dopoledne utkáními týmů Super vs. Elite.

„Náročný čtyřdenní program zvládla naše děvčata velmi úspěšně a odvezla si i několik individuálních ocenění, jak z testů, tak z dovednostních soutěží,“ líčí účast na Kempu nadějí trenérka Petra Vavříková a pokračuje, “Do skupiny Elite se ze všech šedesáti vybraných talentovaných hráček celé ČR dostaly Karolína Rajová, Kristina Rajová, Lucie Hlinková, Anna Wiaczková (Poruba) a Bára Vašíčková (Zábřeh). Sára Tardy z Paskova se také neztratila a ukázala, že má velký potenciál do budoucna. Děvčata RHC Poruba nezapadla a z toho mám obrovskou radost. Všem děvčatům musím poděkovat za příkladnou reprezentaci kraje a svých klubů, přeji jim v další házenkářské kariéře mnoho úspěchů.“

Individuálních ocenění:

Lucie Hlinková – finále sedmimetrových hodů, druhé místo obsadila v překážkové dráze, druhé místo ve skoku snožmo z místa

Karolína Rajová – finále překážkové dráhy, druhé místo v hodu míčem a třetí v celkovém bodovém hodnocení