DOROSTENKY ZAHÁJÍ O VÍKENDU JARNÍ ČÁST NEJVYŠŠÍCH SOUTĚŽÍ

Petra Vavříková/ 10 února, 2022/ Aktuality, Mladší dorostenky, Starší dorostenky/ 0 comments

Zimní pauza mládežnických družstev se chýlí ke konci a všechna naše družstva se pomalu připravují na jarní boje. Na ligové palubovky nejprve vyrazí naše dvě vlajkové lodě – dorostenky a to jak mladší, tak starší. Nejvyšší soutěž začnou už tuto sobotu 13.2. v  Olomouci. V 11:00  hodin se utkají mladší a ve 13:00 proti sobě starší dorostenky v hale Zory Olomouc. Na podzim mladší i starší doma s Hanačkami vyhrály a opět budou chtít výsledky zopakovat.

Jak vypadá v této neklidné době situace u dorostenek před začátkem jarní části, jsme se zeptali šéftrenérky Aleny Humlové.

Alenko, jak hodnotíš podzimní část obou nejvyšších soutěží?

„Podzimní část 1.ligy s mladším dorostem se povedla více než parádně, protože za celý podzim máme pouze jednu prohru s Mostem a jednu remizu se Slavii Praha. Starší dorostenky to mají těžké, neboť u nás jde hierarchie ze shora a tím pádem má přednost tým žen A, který hraje interligu. Kádr tak doplňují ty mladší. Poslední čtyři kola podzimu jsme si ovšem stanovili cíl, že neprohrajeme a to se také podařilo, takže starší dorostenky přezimovaly v klidných vodách středu tabulky.“

Jak vypadají tréninky a trenérský tým?

„Moc ráda mám báseň  od Neumanna „Sám nejsi nic….“ Proto  si zvu kolegy trenéry na naše tréninky, pravidelně každý druhý týden jezdí reprezentační trenér juniorek a šéftrenér tréninkových středisek Dušan Poloz,  ve středu ráno a ve čtvrtek má trénink na starost trenér A týmu žen Standa Pupík. Stálicí našeho trenérského týmu se stala kondiční trenérka HANDBALL PREPu Máša Šmidáková, která s úsměvem sobě vlastním dře s holkama v hale i v posilovně (úsměv). Nově se k nám přidala také Klára Jandačová, která ještě donedávna první ligu hrála a dnes je to aktivní trenérka a rozhodčí. O brankářky se stará Roman Kortus a Adéla Hřebejková. K tomu já a Libor Kozubek, se kterým trénuji už od žaček a jsem za to strašně ráda. Bohužel některá zranění a také Covid a s ním spojené restrikce  nám bohužel neumožňují trénovat v plné sestavě. Momentálně třeba teď máme tři pozitivní a to v sobotu začínáme ligu mladších i starších dorostenek v Olomouci.“

        

O víkendu jste se účastnili turnaje, jak jej hodnotíš? Skončili jste bez porážky na 1.místě, gratulujeme.

„Děkujeme. I přes již zmíněné absence se nám podařilo odehrát skvělá utkání na turnaji SmartZone Cup v Kuřimi. Hlavně výhra nad Zlínem nás potěšila, nutno ale dodat, že stejně jako my, tak ani oni nebyli v ideální sestavě. Naše holky se ale zlepšovaly zápas od zápasu a plnily kolikrát i zcela nemožné úkoly, které jsme na ně během turnaje nakládali (smích).“

Povedlo se vám tým nějak posílit do dalších bojů?

„Do  jarní části jsme posílili ve starším dorostu na postu brankářek o Annu Wiaczkovou, která se vrátila k aktivní kariéře a Janu Palkovičovou, ta je u nás na hostování z Nového Jičína. Jsem za to moc ráda, jelikož se nám na podzim stalo, že např. oba dorosty na Slavii Praha odchytala jediná brankářka, nejmladší z brankářek, Terka Lovecká (ročník 2006), ale naštěstí se s tím popasovala velmi dobře. Po zranění se vrací Kája Rajová, která v tréninku vypadá velmi dobře a už posiluje i kádr žen. V mladším dorostu už s námi zahájila trénink některá děvčata ročníku 2007. To jsou moje „miminka“, které jsem trénovala v mladších žačkách a moc se na ně těším. Otázka je, jestli i ony na mě (smích).

Děkujeme za rozhovor a držíme palce do prvoligových bojů. Utkání v Olomouci můžete sledovat na TVCOMu.

Foto: SK Kuřim. Děkujeme.

Share this Post

Leave a Comment