PORUBSKÁ BOMBA !!!

Petra Vavříková/ 10 září, 2021/ Aktuality/ 0 comments

Tento článek bychom nejraději nazvali… TO NEVYMYSLÍŠ….

Poruba ve čtvrtek vypadala jak v americkém filmu. Všude policie, evakuace, z tlampačů zprávy o nálezu nevybuchlé bomby z 2. světové války, sociální sítě v pohotovosti a varovaly obyvatele, jak jen se dalo. Kdo nebydlel nebo nebyl zrovna v blízkém okolí, byl zcela v klidu.

Ne tak naše hráčka A týmu Kateřina Bestová a její rodina. Kači přibliž nám, co se přesně dělo?

„Moje sestra s manželem staví dům na naší zahradě a včera kopali díru kvůli přípojkám na vodu a elektřinu. Okolo 10h švagr objevil nějaký kus plechu. Nejprve si myslel, že nejde o nic zvláštního, ale postupně se ukázalo, že to není obyčejný plech. Všeho nechal, ihned zavolal policii a ta přijela do 10 minut. Postupně přijelo více jednotek a také hasiči a sanitky. Naší ulici evakuovali kolem 11 hodiny. Řekli nám, že zákrok bude trvat kolem dvou hodin. Nakonec se ukázalo, že to není jen tak nějaká bomba, ale letecká puma, která má skoro 100 kilo. Pak už všechno víte ze sdělovacích prostředků (úsměv). Domů jsme se vrátili po 19 hodině.“

(Foto: 2x FB Události Ostrava)

Pyrotechnici situaci skvěle zvládli a vše dobře dopadlo. Ale aby toho nebylo málo….

Ve čtvrtek v 17h se na porubské sokolovně mělo konat školení časoměřičů a zapisovatelů. Školení bylo plně obsazeno, což znamenalo příjezd asi 30 osob z blízkého i dalekého okolí – Hranice, Olomouc, Hustopeče, Zlín atd. Předseda klubu Honza Zezulčík a trenérka Petra Vavříková vše už od asi 14. hodiny připravovali.

Jak tedy školení nakonec dopadlo, jsme se zeptali Petry Vavříkové.

„Připravovali jsme naši „zasedačku“, chystali občerstvení, zobrazovací techniku, zkoušeli připojení na internet, když v tom od naší šéfové restaurace, která byla pod námi, přišla zpráva, že se našla bomba a asi se budeme muset evakuovat. Na FB stránce porubského městského obvodu jsme našli mapku, kam až zasahuje okruh pro evakuaci. Konec této oblasti byl od naší sokolovny vzdálen asi 50m, tak jsme usoudili, že se nemusíme evakuovat a sledovali jsme dění venku a soc.sítích. Honza se spojil s lektorem, p.Ondrášem, který zrovna vyjížděl a navigovali jsme jej, kudy se k nám dostane. Další telefonát směřoval na svaz p.Šimůnkovi, ať nám pošle seznam účastníků s kontakty, ať je můžeme také informovat o této situaci a navézt. Abych to zkrátila (úsměv). Nakonec jsme od Policie zjistili, že k nám nikoho nepustí ani z opačného směru a museli jsme rychle jednat. Bleskový telefonát do blízké Polanky, zda mají volnou kapacitu a techniku na školení, všechny účastníky obvolat (moc nám nejprve nikdo nevěřil), sbalit vše připravené a rychle se přesunout. Nakonec jsme stihli vše přesně na čas.“

Zkrátka nuda je jen v Brně 🙂

Share this Post

Leave a Comment