Nejlepší zápas turnaje ml. žaček bylo derby mezi týmy Sokola Poruba

Hana Kaczkowská/ 24 října, 2018/ Aktuality, Aktuality, Mladší žačky/ 0 comments

V sobotu 20. 10. proběhlo další kolo Moravskoslezské ligy mladších žaček. Nejzajímavějším utkáním bylo „derby“ mezi týmy TJ Sokol Poruba „A“ a „B“. Výkony svých svěřenkyň níže hodnotí trenérka Alena Humlová.

Děvčata obou týmů bojovala a snažila se otočit skóre na svou stranu. To se přelévalo opravdu podle toho, kterému družstvu se zrovna podařilo několik útočných akcí nebo naopak se vyskytly technické chyby. Poločas skončil remízou 6:6 a po shot-outech vedlo „áčko“ 7:6.

Ve druhém poločase se ale více střelecky dařilo „béčku“, které nakonec zvítězilo 15:14.

Další dvě utkání našich týmu s Havířovem skončila 25:8 pro „A“ a 24:8 pro „B“. Výsledky se nedají přeceňovat, protože za Havířov nastupují převážně minižačky ročníků 2008 a 2009. Asi stojí za zamyšlení, zda účast takto složeného družstva je pro soutěž přínosem. Těžko se holky na tato utkání motivují a kolikrát vzhledem k rozdílným fyzickým předpokladům může docházet ke zbytečnému zranění.