Mladší dorostenky prohrály vysoko v Mostě

Hana Kaczkowská/ 9 října, 2018/ Aktuality, Aktuality, Mladší dorostenky/ 0 comments

O víkendu bylo na programu 3. kolo v první lize mladších dorostenek. V tom se naše porubské házenkářky střetly s DHK Baníkem Most. Bohužel ani tentokrát naše děvčata nedosáhla na první body do tabulky. Z Mostu nakonec po skvělém prvním poločase (kdy náš tým šel do šaten s jednobrankovým vedením) odjely s porážkou 19:33.

DHK Baník Most – Sokol Poruba: 33:19 (12:13)

V neděli ve 14:00 vyběhly mladší dorostenky na palubovku Mostu. Ačkoliv Most byl favoritem utkání a na začátku utkání si i vytvořil 3-4 brankový náskok, tak naše děvčata zabojovala a dokázala vyrovnat. Poté se týmy střídaly ve vedení a nakonec to byly právě naše Sokolky, které šly do šaten s těsným náskokem jednoho gólu za stavu 13:12 pro Porubu.

Bohužel druhý poločas nám nevyšel. Děvčata nestřílela góly. Most se naopak dostal do střelecké pohody a sázel gól za gólem. Naše děvčata tak po třetím kole okupují poslední příčku v tabulce.

Střelecky se dařilo naší Anežce Farářové, která vstřelila 6 branek (3 ze 7m hodu), Veronice Knittlové (4 góly) a Anetě Kavalové (4 góly).

Michaela Bártová, trenérka mladších dorostenek:
„Po náročné cestě jsme do zápasu nastoupily s cílem se o výsledek poprat. První poločas byl po celou dobu vyrovnaný. Děvčata plnila úkoly, které jsme si v šatně před zápasem řekly. Výkon hráček, i přes opětovné technické chyby, které nás neustále provází, byl 100%. Zápas byl v rychlém tempu a určitě jsme naši disciplinovanou hrou družstvo Mostu zaskočily. Pokyny o přestávce byly nepolevit, vyvarovat se ztrátám míčů a zkusit navyšovat rozdíl v náš prospěch dál. Deseti minutová pauza asi vzala děvčatům dech a od první minuty jsme nakupily spoustu chyb v útočné části. To nám vzalo sílu a zároveň se výsledek zápasu začal otáčet. Za 30 minut jsme vsítily pouze 6 gólů, přestaly se koncentrovat v obraně a psychika a síla začala odcházet. Proto jsme nakonec prohrály 33:19.“