Česko-Slovensko-Polská liga

Petra Vavříková/ 19 prosince, 2017/ Aktuality, Aktuality, Starší žačky/ 0 comments

Poslední předvánoční víkend patřil prvnímu kolu Česko-Slovensko-Polské ligy starších žaček podporovanou MS krajem. V Polských Lodygowicich se utkali ze Slovenska HK AS Trenčín, KH Slavia Partizanske, z ČR TJ Sokol Karviná a TJ Sokol Poruba a domácí MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice a TS Stal Śrubarnia Żywiec.
Každý tým odehrál tři utkání v sobotu a dvě v neděli a většinou se jednalo o vyrovnané duely. Naše děvčata se umístila na čtvrtém místě. První utkání s týmem Źiwiec byl velmi nervózní z naší strany a celou dobu vyrovnané, v poločase i na konci svítila na tabuli remíza – 15:15. Další dvě utkání jsme sehráli s týmy ze Slovenska, Trenčínem a Partizánskym. Měly téměř shodný průběh a totožný výsledek – 16:23. Nebyli jsme schopni ubránit jejich nejlepší hráčky, vázla nám obrana a oslabovalo nás velké množství vyloučení. V neděli nás čekala hned ráno naše velice známá Karviná. I když jsme byli oslabeni o dvě zraněné hráčky, ostatní hráčky se stmelily, vydaly ze sebe maximum a výsledkem byl velice bojovný a vyrovnaný zápas. Šťastnější byl nakonec tým z Karviné, který vsítil vedoucí branku těsně před koncem utkání – 16:17. Poslední utkání nás čekalo s polským družstvem ze Świetlochowic. Potvrdilo se, že na těchto turnajích není slabého soupeře a vývoj utkání byl opět velmi vyrovnaný. O poločase jsme prohrávali o gól, ale naštěstí nás podržely zápas od zápasu zlepšující se brankářky. Bojovnost „zbytku“ týmu a také konečně i týmový výkon přinesl první výhru na turnaji. Celému turnaji vévodily týmy ze Slovenska – Partizánské, Trenčín, Karviná, Poruba, Świetlochowice a Źiwiec bylo konečné pořadí týmů. Individuální ocenění si z Polska dovezly Barbora Nováková a Karolína Rajová.