Úspěšný víkend zakončily starší žačky postupem do Česko-Slovensko-Polské ligy

Hana Kaczkowská/ 14 října, 2019/ Aktuality, Aktuality, Starší žačky/ 0 comments

Nabitý program měly o víkendu starší žákyně, které krom dvou utkání společné ligy Moravskoslezské a Olomouckého kraje odehrály také dvě kvalifikační utkání Česko-Slovensko-Polské ligy starších žaček. „Musíme holky pochválit, cíl, který jsme si vytyčili splnily na 100%,“ shodují se trenéři Petra Vavříková, Alena Humlová a Libor Kozubek.

DHK Zora Olomouc B – Sokol Poruba  10 : 14 (5 : 8)

„Utkání jsme začali s obranným systémem 1:2:3 a čekali jsme, jak si s tím děvčata i soupeř poradí. Naše hráčky byly pozorné, soupeřky si s naší obranou nevěděly rady, kupily chyby a výsledkem bylo naše poločasové vedení 8:5. Ve druhém poločase jsme u obrany zůstali, a  když už olomoucká děvčata nacházela potupně recept na naši obranu, zlepšenou útočnou fází jsme si náskok udrželi a radovali se z vítězství 14:10.“

Sokol Poruba – TJ TŽ Třinec  17 : 2 (8 : 1)

„Tento tým, jak sám avizuje, je v soutěži na zkušenou. Družstvo Třince má totiž v kádru jen několik málo starších žaček, většinu tvoří mladší, a proto jsme si mohli vyzkoušet naše nacvičované útočné kombinace, promíchat sestavou a pošetřit síly na nedělní kvalifikaci do ČSP ligy.“

Bohumín: Kvalifikace do Česko-Slovensko-Polské ligy

Do kvalifikace letošního ročníku Česko-Slovensko-Polské ligy se krom týmu Sokola Poruba přihlásily ještě starší žačky Sokola Karviná a SC Bohumín. Do soutěže, která se hraje turnajovým způsobem (tři zimní turnaje) se po koncentrovaném a odhodlaném výkonu probojovaly Sokolky z Poruby a Karviné.

Sokol Poruba – SC Bohumín  33 : 9 (16 : 6)

„Do kvalifikace a prvního utkání s Bohumínem jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a s velkou chutí zvítězit. Naše děvčata na soupeřky doslova vletěla a po pěti minutách na tabuli svítilo skóre 8:0 v náš prospěch. Udržením koncentrace dovolily soupeřkám v prvním poločase skórovat pouze šestkrát (16:6). Druhý poločas vesměs kopíroval první, holky nepolevovaly v tempu, v brance skvěle zachytala Terka Lovecká. Na hřišti se prostřídal celý kádr a konečný výsledek 33:9 nás trenéry velmi mile překvapil. 🙂“

Sokol Poruba – Sokol Karviná  25:21 (15:8)

„O našem postupu do Česko-Slovensko-Polské ligy bylo rozhodnuto ještě před naším utkáním s Karvinou, ta totiž ve druhém utkání porazila Bohumín 32:15, což vedlo k faktu, že jsme mohli do zápasu proti Karviné nastoupit s větším klidem, ale o to větší chutí po výhře. Karviná sice byla velice houževnatý soupeřem a bojovala do poslední minuty, ale naše děvčata si triumf a radost z vybojované výhry vzít nenechala. 😊“

Share this Post

Leave a Comment