První kolo ročníku 2019/2020 přineslo straším žačkám 3 body!

Hana Kaczkowská/ 17 září, 2019/ Aktuality, Aktuality, Starší žačky/ 0 comments

První dvě utkání společné ligy Moravskoslezského a Olomouckého kraje (MSK_OLK) ročníku 2019/2020 odehrály starší žačky Sokola Poruba v neděli 15. 9. 2019, soupeřem jim byly týmy Litovle a Hrabůvky. První kolo tak přineslo 3 body do průběžné tabulky soutěže starších žaček. Zápasy níže zhodnotí trenérka Petra Vavříková.

DHK Litovel – Sokol Poruba 13: 13 (9 : 6)

První utkání sezony bylo poznamenáno značnou nervozitou a nepřesnostmi. Začátek 4:0 pro soupeře mohl vypadat hrozivě, ale děvčata se uklidnila a v 15.min. 1. poločasu srovnala na skóre 4:4. Pak nám soupeřky na chvilku zase utekly ve skóre, ale děvčata se nevzdávala. Na konci utkání se nám dokonce podařilo překlopit vedení na svou stranu, ale houževnatý soupeř si v posledních sekundách vynutil svým důrazem sedmimetrový hod a srovnal výsledek na konečných 13:13.

Sokol Poruba – Sokol Hrabůvka 24 : 8 (9 : 5)

Sokol Hrabůvka, nám velice známý tým byl od začátku snazším soupeřem. Naše hráčky byly hned od začátku pánem na hřišti a pomalu navyšovaly své vedení na poločasových 9:5. Ve druhé půli svým důrazem, dobrou obranou a chutí po vítězství umožnili soupeřkám skórovat naposledy v 5 minutě 2. poločasu. Počitadlo na naší straně se zastavilo až na číslovce 24 (24:8).  

V obou utkáních jsme střídali všechny hráčky, které zaslouží pochvalu za nasazení. Musíme ovšem zlepšit přesnost střelby, ta nás trápila právě z vyložených šancí. Ve druhém kole nás čekají o dost těžší soupeři, a to Sokol Karviná a Zora Olomouc 29. září v hale Polanky.

Program 2. kola MSK_OLK starších žaček:

  • 29. 13:30 Sokol Poruba – Karviná
  • 29. 16:30 Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc A
Share this Post

Leave a Comment