Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

První finále dorostenky Poruby v Mostě prohrály

13.5.2018 @ 14:30 - 16:00

První finále dorostenky Poruby v Mostě prohrály o osm branek

První finále dorostenky Poruby v Mostě prohrály o osm branek

Favorit se překvapit nenechal. Házenkářky staršího dorostu Poruby nezaskočily v nedělním prvním republikovém finále Baník Most, jemuž nakonec po boji podlehly o osm gólů – 22:30.

V první půli šlo dlouho o vyrovnaný zápas, Most byl napřed jen o dvě branky. Až v jejím závěru odskočil na rozdíl šesti tref. „To už nám začaly trochu docházet síly a domácí nás přehráli rychlým útokem,“ přiblížil trenér Roman Tichý.

Jestli se začátek prvního poločasu Ostravankám povedl, po obrátce tomu bylo úplně naopak. Smršť osmi zásahů domácích v řadě v úvodní desetiminutovce a stav 8:22 začal hraničit s debaklem.

„Druhý poločas jsme začali jako spící panny. Musel jsem si vzít time-out a holkám vyčinit, že tady jde o mistra republiky a takhle se nedá hrát. Klobouk dolů ale před nimi, že našly morální sílu, zvedly se, Most trochu povolil a stáhly jsme to na odpovídajících osm branek,“ zhodnotil Tichý.

„Žádná hrůza to ale není. Řekl bych, že to je obraz kvality, Most je někde jinde, má velmi dobré a silné ročníky holek,“ uznal kouč, který by v odvetě (příští úterý od 18 hodin v Ostravě) ještě favorita rád potrápil.

„My se samozřejmě doma popereme o jakékoli vítězství nebo bodový zisk. Víme, že můžeme jen překvapit,“ zakončil Roman Tichý.

1. liga starších dorostenek – 1. finále:

Baník Most – DHC Sokol Poruba 30:22 (14:8)
Branky:
 Stříšková 7, Švihnosová 6, Ulbertová 5/1, Dvořáková 4, Tesařová 3, Rubínová 2, Mikulášková 2, Ferencová 1 – Desortová 10/6, Noworytová 4, Kortusová 2, Svobodová 2, Novobilská 2, Kiršnerová 1, Karolína Dejová 1. Rozhodčí: Pavlát, Točík. ŽK: Tesařová, Švihnosová, Eksteinová – Mihačová, Svobodová. Vyloučení: 3:2. Diváci: 92.

Podrobnosti

Datum:
13.5.2018
Čas:
14:30 - 16:00
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial